fbpx

Páteční zápisky – Cobykdyby aneb kdyby byly v pr… ryby

Posledních pár dní se mi opakují a ukazují situace, ve kterých poznávám starý dobrý strach. Seděla jsem s paní v čekárně a zaslechla úryvek rozhovoru:”…beru teď ty nové prášky a je mi ti nějak špatně. Ale předepsal mi to lékař, tak je beru. – Tak mu pověz, že ti nesedí. – Ne, to ne, co by si o mě řekl?!”

Hned další den zaslechnu v práci:…”no to bych nemohla nemít televizi, co bychom doma dělali? Děcka by se nudily, manžel taky…co by si o nás pomysleli lidi a co teprv naši!”.

Pokaždé, když se mi začínají opakovat podobné situace, vím, že se mě Vesmír snaží upozornit, že si mám v sobě něco zpracovat. Trvalo mi týden než jsem to odhalila a včera konečně můj mozek zabral.

Posledních pár dnů se věnuji tomu, jaké mám těhotenství, jak se cítím a co si přeji v rámci posledních pár měsíců a také porodu. Mám kolem sebe spoustu lidí, kamarádek, žen z rodiny, které mi ukazují, že být těhotná a zdravá je nějaký fantastický mýtus a měla bych se začít bát.

Dokonce mi to na každé kontrole připomíná má doktorka:”Zatím vše v pořádku, ale zaklepejte si Paní!”. Bububu.

Jako by to bylo něco nenormálního cítit se dobře.

A tak jsem to podvědomě začala chytat a pochybovat, že cesta, kterou jdu je správná. Že bych se měla cítit jinak (nemocně), vypadat jinak (být schvácená a mít větší břicho), chovat se jinak (ležet doma jako placka a nic nedělat, protože co kdyby se nedejbože NĚCO stalo!).

Okamžitě se do mě vkradl strach. Strach, že mají pravdu. Strach, že nejsem normální, když se cítím dobře. Strach, že je něco špatně, když je mi skvěle. Strach, že můj pocit je špatný a nesprávný. Pochyby o zcela přirozených věcech, které se ale tak nějak staly v rámci současné společnosti nestandardní.

Včera v noci jsem se budila ze spaní a nemohla spát, protože mi v hlavě vířily myšlenky co všechno jsem udělala a mohlo by to nějak ohrozit mě a miminko. Několik dní po sobě se budím mezi 3-5hodinou ráno. A hádejte na co to podle orgánových hodin ukazuje? No nečekaně – na strach.

A tak jsem si řekla dost. Je třeba hledat kořen toho všeho. Jít k sobě a zjistit, čeho se bojím. Nejlépe na to u mě zabírá klid – meditace, psaní deníku.

Je dobré klást si otázky, jestli to co chci a cítím, je skutečně moje nebo je to někoho jiného (společnosti, rodičů, kolegů, kamarádky…).

Co jsem si díky tomu uvědomila? Že žít bez strachu je obrovský dar. Malé děti nemají strach. Jsou nebojácné, protože jim ještě nikdo nevnukl myšlenku, že by se měly bát. To rádi děláme my dospělí, radíme dětem, na co by si měly dát pozor.

Děti se ale nebojí, to je jen náš vlastní strach, že se jim něco stane. Těžko se nám přijímá, že by se někdo nemusel bát.

Bylo by super, kdybychom i my dospělí uměli vypnout v některých situacích strach a dovolili si prostě jen být podle sebe. Beze strachu. Někdy je to ale sakra těžké ustát si ty situace a zůstat na své cestě, ne na cestě těch druhých.

Abych to uzavřela: rozhodla jsem se, vědomě, ten strach odhodit. Doslova jsem mu řekla: „Kušuj“. Radši budu „nenormální“, ale chci žít tak, jak to cítím. Tedy nestrachovat se kdo, co, kde, kdy, co kdyby, co když apod.

Nenechme nad námi strach stále vyhrávat. Já věřím, že si sami můžeme vytvořit realitu, kterou chceme.
To je svoboda a pravdivost, kterou realizuji skrze Jógu pravdivosti. Ostatně proto také píšu tento blog a plním si tak své bláznivé sny:) A věřím, že můžeme všichni.

Jsem jógová lektorka, životní optimistka, tak trochu rebelka a tvůrkyně přístupu Jóga pravdivosti. Učím lidi, že jóga je pro všechny - bez ohledu na konfekční velikost, pohlaví, věk nebo způsob stravování! Více o mě si můžete přečíst tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Objevte TIPY PRO VAŠE ZAČÁTKY S JÓGOU!

  Začínáte s jógou a nevíte si rady? Nevíte co si vzít na první lekci? Zajímá Vás jestli jógou zhubnete? Objevte PŘÍRUČKU ZAČÍNAJÍCÍHO JOGÍNA, ve které se dozvíte 12 nejčastějších odpovědí a rad na otázky, které jógové nováčci na začátku mívají.

 • Nejnovější články
 • Kategorie
 • This error message is only visible to WordPress admins

  Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

  There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

  Error: No posts found.

  Make sure this account has posts available on instagram.com.

  Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

  Please visit this page to troubleshoot.