fbpx

Páteční zápisky – O Valentýnu

Včera byl všemi propíraný Valentýn. Svátek/nesvátek, který nikdy nevím jak slavit. Nebo neslavit? Na jednu stranu se na mě valí ze všech stran informace o tom, co bych v tento den měla, na druhou stranu přicházejí kontra informace o tom, že se kvůli tomu dělá až moc rozruch.

Pro mě je Valentýn zvláštní. Lidi si v daný den vyznávají lásku, dávají si květiny, dobrůtky, zvou se na večeři…a další den- šlus! Den skončí a vrací se zase zpátky do zajetých kolejí vztahů. A to mě vede k zamyšlení, proč jsme jako společnost měli potřebu vytvořit a oslavovat Den partnerské lásky?

Máme ji málo v běžné životě a provozu? Umíme ji svým blízkým vyznávat jen na povel a v přesně stanovený den? Abychom nezapomněli, že máme po svém boku milovanou osobu musíme na to mít stanovený den?

Láska je s námi každý den, ale ne každý den ji dáváme v životě prostor.

Pro mě bývala láska kdysi samozřejmostí. Bylo to něco, o čem jsem si myslela, že je trvalé a nevyprchávající. Po několika vztazích jsem zjistila, že nejenže láska ráda a brzy vyprchává, pokud se o ni nebudeme hezky společně starat, ale s ní ubývá i vzájemného porozumění a respektu. V partnerském vztahu, ale také ve všech mých dalších vztazích.

Takže jsem se o lásku, vztahy a partnerství začala zajímat a začala jsem na svém vztahu pracovat. Moje snaha vedla směrem ke mě, ne k druhým a vztahy se začaly, často i rapidně rychle, měnit. Vědomá láska mezi zúčastněnými jako by zažehla novou jiskru.

Takže i když nám společnost vytvořila krásný den – Oslavu lásky, moje dnešní zamyšlení zní:

Co kdybychom zkusili tu Valentýnskou snahu a energii – vyjádřit partnerovi naši lásku, a zkusili malý kousek toho snažení přenést do každého dalšího dne? Nebylo by to krásné, slavit mini Valentýna každý den v roce?.“

Obejměme své blízké, řekněme jim, že je máme rádi a zkusme jim to také častěji ukazovat. Slova často nestačí a někdy zkrátka i drobnost, služba nebo objetí udělají větší službu, než klasické: „Mám tě rád.“

Ale už i to je DOST DOBRÉ!

PS: Jak to máte s vnímáním a slavením Valentýna Vy? Pište Vaše názory do komentářů dole 😉

Jsem jógová lektorka, životní optimistka, tak trochu rebelka a tvůrkyně přístupu Jóga pravdivosti. Učím lidi, že jóga je pro všechny - bez ohledu na konfekční velikost, pohlaví, věk nebo způsob stravování! Více o mě si můžete přečíst tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Objevte TIPY PRO VAŠE ZAČÁTKY S JÓGOU!

  Začínáte s jógou a nevíte si rady? Nevíte co si vzít na první lekci? Zajímá Vás jestli jógou zhubnete? Objevte PŘÍRUČKU ZAČÍNAJÍCÍHO JOGÍNA, ve které se dozvíte 12 nejčastějších odpovědí a rad na otázky, které jógové nováčci na začátku mívají.

 • Nejnovější články
 • Kategorie
 • This error message is only visible to WordPress admins

  Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

  There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

  Error: No posts found.

  Make sure this account has posts available on instagram.com.

  Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

  Please visit this page to troubleshoot.