fbpx

Páteční zápisky – O Valentýnu

Včera byl všemi propíraný Valentýn. Svátek/nesvátek, který nikdy nevím jak slavit. Nebo neslavit? Na jednu stranu se na mě valí ze všech stran informace o tom, co bych v tento den měla, na druhou stranu přicházejí kontra informace o tom, že se kvůli tomu dělá až moc rozruch.

Pro mě je Valentýn zvláštní. Lidi si v daný den vyznávají lásku, dávají si květiny, dobrůtky, zvou se na večeři…a další den- šlus! Den skončí a vrací se zase zpátky do zajetých kolejí vztahů. A to mě vede k zamyšlení, proč jsme jako společnost měli potřebu vytvořit a oslavovat Den partnerské lásky?

Máme ji málo v běžné životě a provozu? Umíme ji svým blízkým vyznávat jen na povel a v přesně stanovený den? Abychom nezapomněli, že máme po svém boku milovanou osobu musíme na to mít stanovený den?

Láska je s námi každý den, ale ne každý den ji dáváme v životě prostor.

Pro mě bývala láska kdysi samozřejmostí. Bylo to něco, o čem jsem si myslela, že je trvalé a nevyprchávající. Po několika vztazích jsem zjistila, že nejenže láska ráda a brzy vyprchává, pokud se o ni nebudeme hezky společně starat, ale s ní ubývá i vzájemného porozumění a respektu. V partnerském vztahu, ale také ve všech mých dalších vztazích.

Takže jsem se o lásku, vztahy a partnerství začala zajímat a začala jsem na svém vztahu pracovat. Moje snaha vedla směrem ke mě, ne k druhým a vztahy se začaly, často i rapidně rychle, měnit. Vědomá láska mezi zúčastněnými jako by zažehla novou jiskru.

Takže i když nám společnost vytvořila krásný den – Oslavu lásky, moje dnešní zamyšlení zní:

Co kdybychom zkusili tu Valentýnskou snahu a energii – vyjádřit partnerovi naši lásku, a zkusili malý kousek toho snažení přenést do každého dalšího dne? Nebylo by to krásné, slavit mini Valentýna každý den v roce?.“

Obejměme své blízké, řekněme jim, že je máme rádi a zkusme jim to také častěji ukazovat. Slova často nestačí a někdy zkrátka i drobnost, služba nebo objetí udělají větší službu, než klasické: „Mám tě rád.“

Ale už i to je DOST DOBRÉ!

PS: Jak to máte s vnímáním a slavením Valentýna Vy? Pište Vaše názory do komentářů dole 😉

Jsem jógová lektorka, životní optimistka, tak trochu rebelka a tvůrkyně přístupu Jóga pravdivosti. Učím lidi, že jóga je pro všechny - bez ohledu na konfekční velikost, pohlaví, věk nebo způsob stravování! Více o mě si můžete přečíst tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Objevte TIPY PRO VAŠE ZAČÁTKY S JÓGOU!

  Začínáte s jógou a nevíte si rady? Nevíte co si vzít na první lekci? Zajímá Vás jestli jógou zhubnete? Objevte PŘÍRUČKU ZAČÍNAJÍCÍHO JOGÍNA, ve které se dozvíte 12 nejčastějších odpovědí a rad na otázky, které jógové nováčci na začátku mívají.

 • Nejnovější články
 • Kategorie
 • This error message is only visible to WordPress admins

  Error: Access Token for zitjistjogovat is not valid or has expired. Feed will not update.

  There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
  If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

  Error: No posts found.

  Make sure this account has posts available on instagram.com.

  Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

  Please visit this page to troubleshoot.